WOŚP 2019. Jak zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wielki finał WOŚP 2019 zbliża się wielkimi krokami! Zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych odbędzie się już 13 stycznia. Jak zostać wolontariuszem WOŚP?
Zobacz wideo

Aby pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i zbierać pieniądze, nie trzeba żadnych wielkich umiejętności - wolontariuszem może zostać właściwie każdy. Gdzie się zgłosić, aby móc kwestować i pomagać w zbiórce pieniędzy?

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? Zgłoś się do lokalnego sztabu

Aby zostać wolontariuszem WOŚP, można zgłosić się do jednego ze sztabów, gdzie kandydat na wolontariusza zostanie zarejestrowany, otrzyma puszkę kwestarską oraz serduszka. Sztaby organizują się często w szkołach, w domach kultury czy w Domach Harcerza, ale nie tylko. Aby znaleźć sztab w swojej okolicy, należy wejść na stronę internetową Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wybrać zakładkę "Sztaby", a następnie wybrać interesujące nas województwo oraz miejscowość. Warto pamiętać, że każdy ze sztabów może przyjąć ograniczoną liczbę wolontariuszy, co oznacza, że nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Wolontariusze WOŚP 2019. Kwestionariusz osobowy wypełnisz on-line

Wolontariuszem WOŚP można zostać także, rejestrując się przez internet za pośrednictwem strony internetowej iwolontariusz.wosp.org.pl. Na wspomnianej stronie należy założyć konto, a następnie wypełnić krótki kwestionariusz osobowy. Jego wypełnienie nie wystarczy jednak do tego, aby zostać wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia należy udać się do wybranego sztabu, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza.

Regulamin Wolontariusza WOŚP. Kwestujących obowiązują jasne zasady

Przypomnijmy, że każdy z wolontariuszy WOŚP musi przestrzegać regulaminu, który określa zasady, jakimi należy się kierować podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Regulamin ten mówi m.in. o tym, że kwestowanie może odbywać się wyłącznie na ulicach, a wolontariusze nie mogą pukać do drzwi, prosząc o pomoc, a wolontariusz nie ma prawa otwierać puszki kwestarskiej i wyciągać jej zawartości.

Więcej o: