Karnawał 2019. Kiedy zaczyna się karnawał? Do kiedy trwa?

Karnawał 2019 tuż-tuż! Kiedy będziemy mogli pójść na bal karnawałowy lub karnawałową zabawę? Rozpoczęcie karnawału 2019 już za kilka dni.

Karnawał, zwany także zapustami, to okres zimowych balów, pochodów i zabaw. To czas, w trakcie którego organizujemy liczne imprezy i po prostu dobrze się bawimy w gronie naszych przyjaciół. Kiedy zaczyna się karnawał 2019?

Karnawał 2019. Kiedy zaczyna się karnawał i jak długo trwa?

Data rozpoczęcia karnawału jest stała. Zgodnie z tradycją, karnawał zaczyna się w Święto Trzech Króli, a więc 6 stycznia, który w tym roku przypada na niedzielę. Jak długo trwa karnawał? To zależy, w jakim terminie wypada Wielkanoc, ponieważ zakończenie karnawału wypada na wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W tym roku Środę Popielcową obchodzimy 6 marca, co oznacza, że karnawał 2019 potrwa dokładnie dwa miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (1)
Karnawał 2019. Kiedy zaczyna się karnawał? Do kiedy trwa?
Zaloguj się
  • ninakow

    Oceniono 1 raz -1

    Uwielbiam karnawał! To doskonała okazja, by organizować i chodzić na wszelkiego rodzaju imprezy i pięknie się ubierać. Ja w tym roku zdecydowanie stawiam na błysk - na jedną z imprez kupiłam już welurową, czarną sukienkę i piękne rajstopy z błyszczącą nitką od Gabrielli. Już nie mogę się doczekać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX