Milionerzy. W czyim filmie padają słowa: "Czujesz to? To napalm, synu"?

W czyim filmie padają słowa: "Czujesz to? To napalm, synu" - takie pytanie usłyszał dziś uczestnik programu "Milionerzy". Czy udało mu się odpowiedzieć? Jaka odpowiedź jest prawidłowa?

"Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku" - jeżeli znasz ten cytaty, bez problemu poradziłbyś sobie z pytaniem za 40 tysięcy złotych, które padło podczas dzisiejszego odcinka programu "Milionerzy".

Pytanie z Milionerów. W jakim filmie padają słowa "Czujesz to? To napalm, synu"?

W czyim filmie padają słowa: "Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku"? - tak brzmiało ostatnie pytanie, które padło w dzisiejszym programie "Milionerzy". Hubert Urbański zaproponował uczestnikowi teleturnieju cztery odpowiedzi:

A. Francisa Forda Copolli
B. Woody'ego Allena
C. Braci Coen
D. Federica Felliniego

Po długich namysłach uczestnik programu zdecydował się na telefon do przyjaciela, ale mimo to nie udało mu się odpowiedzieć prawidłowo. Kiedy jego znajomy przy telefonie zasugerował odpowiedź B, uczestnik poszedł za jego słowem i odpadł z rozgrywki.

"Milionerzy". Pytanie o cytat z filmu "Czas Apokalipsy"

Która odpowiedź jest poprawna? Chodzi oczywiście o odpowiedź A i film Francisa Forda Coppolii pod tytułem "Czas Apokalipsy" z 1978 roku. Film ten jest adaptacją książki "Jądro ciemności" autorstwa Josepha Conrada, przeniesioną w realia wojny w Wietnamie. W rolę głównego bohatera, pułkownika Waltera E. Kurtza, wcielił się Marlon Brando.

 
Więcej o: