WOŚP 2019. Kiedy odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Jaki jest cel WOŚP 2019? Komu pomagamy, przyłączając się do największej zbiórki publicznej w Polsce?
Zobacz wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku już po raz dwudziesty siódmy. Wolontariusze ruszą ulicami miast i wiosek podczas Finału WOŚP 2019, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, czyli 13 stycznia 2019 roku. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla najmłodszych pacjentów, a za uzbierane pieniądze kupi nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

WOŚP 2019. Jaki jest tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Celem WOŚP w 2019 roku jest wsparcie najbardziej wyspecjalizowanych placówek medycznych, zajmujących się diagnostyką oraz leczeniem najciężej chorych dzieci. Za pieniądze przekazane przez darczyńców zakupione zostaną m.in.  rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG oraz wysokiej klasy ultrasonografy.

27. Finał WOŚP. Jak przekazać darowiznę na WOŚP?

Aby wesprzeć WOŚP w 2019 roku można zarówno wrzucić pieniądze do puszki jednego z wolontariuszy, jak i przekazać darowiznę za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej wpłacam.wosp.org.pl, serwisu Facebook, karty płatniczej oraz poprzez wysłanie sms-a. Z okazji Finału WOŚP organizowane są także liczne licytacje internetowe, na których w tym roku można kupić m.in. kurtkę prezydenta Andrzeja Dudy oraz sukienkę Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Finał WOŚP. Gdzie obejrzeć transmisję? Kto zagra na koncercie WOŚP?

Finał WOŚP to przede wszystkim zbiórka publiczna, ale także wielkie widowisko. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany w internecie oraz na antenie stacji TVN. 13 stycznia w wielu miastach organizowane są liczne koncerty, wystawy i inne wydarzenia, na które możemy pójść za darmo. Największym tego typu wydarzeniem jest koncert WOŚP w Warszawie, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. Wiemy już, że w czasie tego wydarzenia zagrają m.in. takie gwiazdy jak Margaret, Zalewski, Lao Che, Bokka, Dr Misio oraz Nocny Kochanek. Koncert ten będzie można obejrzeć na stronie internetowej YouTube.

Więcej o: