Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2019? Skąd wzięły się te święta?

Już wkrótce Dzień Babci oraz Dzień Dziadka! Kiedy obchodzimy te wyjątkowe święta? Przypominamy, kiedy należy złożyć życzenia rodzicom swoich rodziców.

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka? Są to święta, które mają swoją stałą datę w kalendarzu polskich świąt. Obchodzimy je rokrocznie w tym samym terminie - 21 oraz 22 stycznia. Dzień Babci 2019 wypada w poniedziałek, z kolei Dzień Dziadka we wtorek, dlatego wielu dorosłych wnuków odwiedzi swoich dziadków nieco wcześniej, bo w weekend 19-20 stycznia.

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2019. Skąd wzięły się te święta?

Zarówno Dzień Babci, jak i Dzień Dziadka to święta, które w Polsce mają stosunkowo krótką tradycję. Dzień Babci zaczęliśmy obchodzić w latach sześćdziesiątych, kiedy pomysł utworzenia święta wszystkich babć został opublikowany na łamach popularnego wówczas tygodnika „Kobieta i Życie”. Dzień Dziadka jest świętem jeszcze młodszym - obchodzony jest od lat osiemdziesiątych XX wieku.

Więcej o:
Komentarze (2)
Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2019? Skąd wzięły się te święta?
Zaloguj się
  • pani_marcelina

    Oceniono 2 razy 2

    Prezent na dzień babci i dziadka już zamówiony, dostaną kosz słodyczy z kawą i herbatą z poczty kwiatowej z życzeniami, za daleko żeby do nich jechać ale zadzwonię z życzeniami a spotkamy się pewnie dopiero na Wielkanoc.

  • pab-blo

    Oceniono 1 raz 1

    Kliknąłem, bo zobaczyłem idiotyczne pytanie w tytule i spodziewałem się ulubionego autora. Cieszę się że UZ podnosi kompetencje i potrafi pisać już nie tylko o handlowych niedzielach. Gratulacje! Cóż za imponujący progres.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX