Adoptuj maltańczyka! Sąd w Kaliszu szuka domu dla 65 zwierząt

Sąd Rejonowy w Kaliszu opublikował na swojej stronie ogłoszenie, mówiące o tym, że 65 maltańczyków, które zostały odebrane właścicielce, czeka na adopcję. Rasowego psa można adoptować za darmo.

Sąd Rejonowy w Kaliszu wyrokiem z kwietnia 2018 r. odebrał psy właścicielce hodowli w Aleksandrii w powiecie kaliskim. Kobieta została skazana za znęcanie się nad zwierzętami. 42-letnia właścicielka hodowli maltańczyków/hawańczyków usłyszała wyrok ograniczenia wolności na siedem miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, przepadek na rzecz Skarbu Państwa 105 psów, zakaz posiadania zwierząt i prowadzenia hodowli zwierząt na 10 lat.

Tragedia maltańczyków z pseudohodowli. 65 zwierząt czeka na nowy dom

Psy, które przebywały w zamkniętej już hodowli, były przetrzymywane w ciasnych klatkach bez dostępu do wody i jedzenia. Sprawa wyszła na jaw w marcu 2017 r. po interwencji kaliskiego stowarzyszenia Help Animals. Podczas interwencji członków tej organizacji, znaleziono 105 zaniedbanych i wygłodzonych psów, spośród których wiele cierpiało na rozliczne choroby, miało pchły oraz odparzenia. 

Uratowane z pseudohodowli zwierzęta przebywają w schronisku w Wojtyszkach w gminie Brąszewice w woj. łódzkim. Osoby, które chcą dać dom jednemu z psów, mogą zgłaszać się do pokoju 103 w kaliskim Sądzie lub dzwonić pod numer 62-76-57-888.

Więcej o:
Komentarze (11)
Adoptuj maltańczyka! Sąd w Kaliszu szuka domu dla 65 zwierząt
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 14 razy 14

  Zawsze chciałam mieć takiego małego brzdąca :)Niestety teraz mam 2 zebrane z ulicy ,nieurodziwe ale kochane ,na 3 brak mi środków :(

 • wataha91

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety nie można się dodzwonić :(

 • dk2017

  0

  Czipowanie psów, zakaz hodowli nie zgłoszonych, regularne kontrole hodowli przez TOZ'y i weterynarzy. Wszystkie psy do sterylizacji!

 • martyna4551

  0

  Niestety nie można się dodzwonić :(

 • 3x666

  Oceniono 7 razy -5

  Na miniaturce myślałem że na zdjęciu jest jakaś okropna, odwrócona bokiem maska, a to tylko zdjęcie głowy kundla :-)

 • po_co_login

  Oceniono 32 razy -26

  Przestańcie wreszcie przygarnięcie zwierzęcia nazywać adopcją!
  Adopcja (przysposobienie): prawne uznanie obcego biologicznie dziecka za własne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX