Dom na Sycylii za jednego dolara. Sambuca di Sicilia sprzedaje opuszczone domy

Władze włoskiego miasteczka Sambuca di Sicilia wystawiły na sprzedaż kilkadziesiąt opuszczonych domów. Włoską posiadłość można kupić już za jednego dolara.

Sambuca to miejscowość znajdująca się na Sycylii, w południowej części Włoch. To malownicze miasteczko z dostępem do Morza Śródziemnego zamieszkuje ok. 6 tysięcy osób. W 2016 roku Sambuca di Sicilia wygrała konkurs telewizji RAI, otrzymując tytuł najatrakcyjniejszego miasta w całych Włoszech. Dlaczego władze gminy zdecydowały się na sprzedaż domów za zaledwie jednego dolara?

Sycylia. Tam możesz kupić dom za dolara. Sambuca szuka nowych mieszkańców

Choć miasto jest piękne i przyciąga wielu turystów, zmaga się ono z problemem pustoszejących domów, pozostawionych przez osoby, które przeniosły się do większych miast w poszukiwaniu pracy. Aby przyciągnąć do miasta nowych mieszkańców, gmina Sambuca di Sicilia postanowiła wystawić dziesiątki opuszczonych domów na sprzedaż. Włoską posiadłość w nadmorskiej miejscowości bezpośrednio od gminy można kupić nawet za jednego dolara. "W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły podobne akcje dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów wystawionych na sprzedaż. Nie jesteśmy pośrednikami między starymi właścicielami a kupcami" - słowa Giuseppe Cacioppo, zastępcy burmistrza miejscowości Sambuca, cytuje portal interia.pl.

Domy, które sprzedają władze miasta Sambuca di Sicilia są zaniedbane. Żeby przestały straszyć pustymi okiennicami, ratusz zawarł w ogłoszeniu pewien wymóg, który musi spełnić nowy właściciel. Dom można kupić za dolara, jednak nabywca zobowiązuje się do jego remontu, co może kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro. Kupcy muszą wpłacić też 5 tysięcy euro kaucji, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac remontowych. Osoby, które chciałyby kupić dom w miejscowości Sambuca di Sicilia mogą kontaktować się gminą za pośrednictwem e-maila: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it

Więcej o: