"Milionerzy". Jakie metody ma stosować totalna opozycja w walce z rządem?

W dzisiejszym odcinku "Milionerów" uczestnik teleturnieju zmierzył się z pytaniem o działania tzw. totalnej opozycji. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie dot. cytatu z Elżbiety Witek?

"Jakie metody ma stosować, zdaniem posłanki Elżbiety Witek, totalna opozycja w walce z rządem?" - takie pytanie przeczytał uczestnikowi "Milionerów" prowadzący program Hubert Urbański. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 40 tysięcy złotych.

"Milionerzy". Hubert Urbański zapytał o cytat o "totalnej opozycji"

Gdy uczestnik "Milionerów" zastanawiał się nad tym, która z odpowiedzi jest prawidłowa, stwierdził, że kojarzy tę wypowiedź Elżbiety Witek. Do wyboru miał następujące odpowiedzi:

A. opluwanie i opinii szarganie
B. lemingozą zarażanie
C. mównica i strzelnica
D. ulica i zagranica.

Po krótkim namyśle bez korzystania z kół ratunkowych wybrał odpowiedź D, która okazała się odpowiedzią prawidłową. Słowa Elżbiety Witek, o które pytał Hubert Urbański padły z jej ust w lipcu 2017 roku w wywiadzie dla portalu wPolityce.

Jakie metody ma stosować totalna opozycja w walce z rządem? 

"Ulica i zagranica to metody walki z rządem, o których totalna opozycja mówi od początku. Ale to nie są demokratyczne metody prowadzenia sporu politycznego. PiS przez osiem lat był w opozycji, ale nikomu z nas nie przyszło do głowy, żeby sięgnąć po takie metody" - mówiła Elżbieta Witek o zachowaniu Ryszarda Petru, który skierował prośbę "do przyjaciół z całego świata" o przyjazd do Polski na jedno z posiedzeń Sejmu, podczas którego rozmawiano o ustawie o Sądzie Najwyższym. 

Więcej o: