Blue Monday 2019. Dziś wypada najbardziej depresyjny dzień w roku

Teoria o Blue Monday mówi, że najbardziej depresyjny dzień w roku wypada w styczniu. Kto jest twórcą tej teorii? Jaka jest dokładna data Blue Monday 2019?

Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku, to termin wprowadzony przez psychologa Cliffa Arnalla. Tymi słowami nazywamy najgorszy i najbardziej depresyjny dzień w roku, który zdaniem Arnalla przypada w trzeci poniedziałek stycznia. Z wyliczeń psychologa wynika, że w tym roku Blue Monday wpada dziś, 21 stycznia.

Blue Monday - co to takiego? Dlaczego wypada w styczniu?

Teoria o Blue Monday została opisana po raz pierwszy w 2005 roku i do dziś cieszy się dużą popularnością. Jej autor wyliczył na podstawie stworzonego przez siebie równania matematycznego, kiedy wypada najbardziej depresyjny dzień w roku, biorąc pod uwagę takie czynniki jak pogoda , warunki ekonomiczne czy poziom motywacji. Zdaniem psychologa to jeden ze styczniowych poniedziałków jest najbardziej depresyjnym dniem w roku, m.in. dlatego, że w tym czasie kończy się termin spłaty świątecznych pożyczek, a my sami przyznajemy się przed sobą, że nie wypełniliśmy noworocznych postanowień. Warto jednak pamiętać, że teoria o Blue Monday uznawana jest za teorię pseudonaukową, niemającą pokrycia w rzeczywistości.

Więcej o: