Włochy. Trzy miesiące darmowych wakacji czekają na czterech szczęśliwców

Trzymiesięczne wakacje w wiosce na południu Włoch w 100 procentach za darmo - czy to możliwe? Jak najbardziej! Airbnb i Wonder Grottole szukają tymczasowych mieszkańców dla wioski Grottole.

"Ucieknij od zgiełku miasta i zostań tymczasowym obywatelem wioski na południu Włoch. Zanurz się w lokalnej kulturze i odkryj, jak mówić, działać i gotować po włosku" - czytamy na stronie internetowej programu The Italian Sabbatical. Na czym polega ten program?

Zamieszkaj we Włoszech na trzy miesiące! Airbnb zapłaci za podróż

Program The Italian Sabbatical powstał w wyniku współpracy organizacji pozarządowej Wonder Grottole oraz firmy Airbnb. Położona na południu Włoch wioska Grottole, choć niezwykle urokliwa, zmaga się z problemem pustoszejących domów. Mieszkańcy tej wsi wyjechali do dużych miast w poszukiwaniu pracy, pozostawiając za sobą puste domostwa. Aby ożywić historyczne centrum miasta i zachęcić turystów do odwiedzin we wsi Grottole, stworzono program, w wyniku którego cztery osoby będą mogły spędzić trzy miesiące w tej pięknej miejscowości, nie płacąc za to ani grosza. 

 

Za zakwaterowanie i dojazd do Grottole zapłaci Airbnb. Podczas trzymiesięcznych wakacji serwis zapewni nowym mieszkańcom wioski 900 euro kieszonkowego na miesiąc, a organizacja pozarządowa Wonder Grottole zapewni wczasowiczom takie atrakcje jak kurs języka włoskiego oraz kurs gotowania. Osoby, które chcą zamieszkać w Grottole muszą być gotowe na wyjazd w terminie czerwiec-sierpień 2019, mieć ukończone 18 lat oraz posługiwać się językiem angielskim. Każda z chętnych do wzięcia udziału w programie osoba musi także opisać to, co ciekawego może w nieść w życie małej, wiejskiej społeczności.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego do godziny 23:59 za pośrednictwem strony italiansabbatical.com. Spośród wszystkich aplikacji zostanie wybranych 30 kandydatów, z którymi prowadzone będą dalsze rozmowy podczas wideokonferencji. 29 marca zostaną wyłonione cztery osoby, które zamieszkają w Grottole na trzy miesiące. 

Więcej o: