Dzień Dziadka 2019. Kiedy wypada to święto?

Dzień Dziadka 2019. Kiedy obchodzimy to niezwykłe święto? Przypominamy, w który dzień należy złożyć życzenia swoim dziadkom.

Dzień Dziadka to święto, o którym powinien pamiętać każdy wnuk. Święto wszystkich dziadków, podobnie jak Dzień Babci, ma w polskim kalendarzu stałe miejsce i co roku obchodzone jest tego samego dnia. Kiedy wypada Dzień Dziadka? 22 stycznia, a więc już dzisiaj! Warto o tym pamiętać i spotkać się ze swoim dziadkiem lub zadzwonić do niego, aby złożyć mu najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Dziadka 2019. Kiedy wypada to święto? Jaka jest jego tradycja?

Historia Dnia Dziadka w Polsce jest stosunkowo krótka - święto to zostało przeniesione do naszego kraju z tradycji amerykańskiej w latach osiemdziesiątych XX wieku. Nieco wcześniej, bo w połowie lat sześćdziesiątych, zaczęliśmy obchodzić Dzień Babci. Co ciekawe, zarówno Dzień Dziadka, jak i Dzień Babci w różnych krajach obchodzi się w innym terminie, np. Wielkiej Brytanii Dzień Dziadka świętuje się 15 października, a w USA - w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy które obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września.

Więcej o: