Oscary 2019 nominacje już dziś! Kto zawalczy o złotą statuetkę?

Już dziś poznamy nazwiska aktorów i tytuły filmów, które zostały nominowane do Oscarów 2019! Kto ma największą szansę na nominację? Czy wśród nominowanych filmów pojawi się polska produkcja?

Oscary, nazywane także Nagrodą Akademii Filmowej, to coroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Oscarami nagradzane są wcześniej nominowane filmy, które w poprzedzającym roku kalendarzowym były wyświetlane w amerykańskich kinach. Mimo, że nagroda ta dotyczy przede wszystkim kinematografii amerykańskiej, uznawana jest za najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie filmu. Oscary rozdawane są od 1929 roku.

Oscary 2019 - nominacje. Kto zawalczy o złotą statuetkę?

Kto zostanie nominowany do Oscarów 2019? Tego wciąż nie wiemy, co nie zmienia faktu, że nie trudno domyślić się, kto stanie do walki o złotą statuetkę. O tym, kto znajdzie się na liście nominowanych, amerykańskie media spekulują już od tygodni. Wiele mówi się m.in. o filmie "Roma" w reżyserii Alfonso Cuarona, który może zostać nominowany w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Polacy trzymają z kolei kciuki za film "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, który może starać się o zwycięstwo w tej samej kategorii. Dziennikarze domyślają się, że wśród nominowanych do Oscarów 2019 mogą pojawić się także takie produkcje jak "Czarna Pantera", "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Bohemian Rhapsody", "Can You Ever Forgive Me?" oraz "Narodziny Gwiazdy", "Green Book" i "Faworyta".

Czy te przewidywania się sprawdzą? Tego dowiemy się już dzisiaj o godzinie 14:20! Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z nominacji do Oscarów 2019 na portalu kutura.gazeta.pl!

Więcej o: