Światowe Dni Młodzieży 2019. Do Panamy przybyli pielgrzymi

Światowe Dni Młodzieży 2019 rozpoczynają się dziś, 22 stycznia. Tym razem gospodarzem największego festiwalu dla młodzieży katolickiej jest Panama.

Światowe Dni Młodzieży to największe wydarzenie dla katolickiej młodzieży z całego świata. Tego typu wydarzenie organizowane jest co dwa-trzy lata w formie religijnego festiwalu. Najważniejszą częścią Światowych Dni Młodzieży jest m.in. możliwość spotkania z papieżem Franciszkiem. Kiedy odbędą się Światowe Dni Młodzieży 2019?

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie rozpoczynają się już dzisiaj

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się 22 stycznia i potrwają aż do 27 stycznia. W tym roku gospodarzem ŚDM jest Panama - kraj położony w Ameryce Centralnej. Tegoroczny festiwal dla katolickiej młodzieży odbędzie się w stolicy Panamy, czyli w mieście o tej samej nazwie. O tym, że tegoroczne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie, dowiedzieliśmy się 1 lipca 2016 podczas mszy kończącej ŚDM 2016 w Krakowie, prowadzonej przez papieża Franciszka.

Miasto Panama już wypełnione jest pielgrzymami. Do Ameryki Centralnej dopłyną także uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy na żaglowcu "Dar Młodzieży" opływają cały świat z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Więcej o: