Aorta wychodzi z lewej komory serca, a kończy się.... Pytanie z "Milionerów"

"Aorta wychodzi z lewej komory serca, a kończy się..." - tak brzmiało jedno z pytań w dzisiejszym odcinku "Milionerów". Czy znasz odpowiedź na pytanie konkursowe?

Aorta, nazywana jest także tętnicą główną, to duży pień tętniczy w ciele człowieka, którego główną rolą jest doprowadzanie krwi tętniczej do wszystkich tkanek w organizmie. Czy wiesz, gdzie kończy się to naczynie krwionośne? Jeżeli tak, mógłbyś wygrać 75 tysięcy złotych w programie "Milionerzy".

Gdzie kończy się aorta? Takie pytanie padło w "Milionerach"

Pytanie o to, gdzie kończy się aorta, usłyszała pani Maria - emerytowana nauczycielka polskiego. Pytanie i odpowiedzi, które podał jej Hubert Urbański, brzmiały następująco:

Aorta wychodzi z lewej komory serca, a kończy się:

  • A. w prawej komorze
  • B. w jamie brzusznej
  • C. w płucach
  • D. w mózgu

Pani Maria długo zastanawiała się nad odpowiedzią i poprosiła o pomoc publiczność. Zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała, że prawidłowa odpowiedź to odpowiedź B, czyli jama brzuszna. Widząc taki wynik, uczestniczka "Milionerów" poszła za głosem publiczności i zaznaczyła odpowiedź B, która okazała się odpowiedzią prawidłową. Hubert Urbański wyjaśnił, że aorta kończy się rozwidleniem na dwie tętnice biodrowe na wysokości czwartego kręgu lędźwiowego. 

Więcej o: