Oscary 2019. "Zimna wojna" otrzymała trzy nominacje!

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, kto został nominowany do tegorocznych Oscarów. Wśród kandydatów do tej nagrody mamy swojego zawodnika - mowa o filmie "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego.
Zobacz wideo

Wielu obserwatorów współczesnego kina domyślało się, że film "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego może liczyć na nominację do Oscarów 2019. Obraz ten został już obsypany licznymi nagrodami - "Zimna wojna" otrzymała już m.in. Złotą Palmę w Cannes za reżyserię oraz Złote Lwy w konkursie głównym, a także za dźwięk i montaż. Ich przewidywania okazały się trafne - "Zimna wojna" otrzymała aż trzy nominacje!

Oscary 2019. "Zimna wojna" otrzymała trzy nominacje

"Zimna Wojna" została nominowana do Oscarów 2019 w trzech kategoriach - najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyseria oraz najlepsze zdjęcia. O Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny "Zimna wojna" zawalczy m.in. z czarno-białym filmem "Roma" w reżyserii Alfonso Cuarona, który zdaniem wielu jest faworytem w tej kategorii. "Zimna wojna" i "Roma" zmierzą się także w kategorii najlepsze zdjęcia, a Paweł Pawlikowski i Alfonso Cuaron powalczą o statuetkę za reżyserię.

Oscary 2019. Nie ma nominacji dla Joanny Kulig

Należy wspomnieć, że fanom "Zimnej Wojny" zabrakło do szczęścia jednej nominacji - wiele osób liczyło na to, że Joanna Kulig, która wcieliła się w rolę Zuli, zostanie nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Niestety, w tym roku kategoria ta została zdominowana przez aktorki brytyjskie oraz amerykańskie. Na oscarową statuetkę dla najlepszej aktorki mają szansę Lady Gaga, Melissa McCarthy, Glenn Close, Olivia Colman oraz pochodząca z Meksyku Yalitza Aparicio.

Więcej o: