WOŚP. Ile pieniędzy zebrano do ostatniej puszki Pawła Adamowicza? Padł rekord

Kiedy pani Patrycja zaczynała akcję pt. "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" nie spodziewała się takiego rezultatu. Zamiast 1000 zł, w puszce Pawła Adamowicza pojawiły się miliony.
Zobacz wideo

Pomysłodawczynią akcji zbierania datków do ostatniej puszki Pawła Adamowicza jest Patrycja Krzymińska. Po tym, ja dowiedziała się o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, postanowiła, że zorganizuje zbiórkę datków na Facebooku, wyznaczając sobie cel w postaci tysiąca złotych.

WOŚP. Ostatnia puszka Pawła Adamowicza wypełniona po brzegi

Początkowo akcja była skierowana tylko do znajomych pani Patrycji. Przez pewien czas nie spodziewała się, że do ostatniej puszki Pawła Adamowicza trafi choćby zaplanowany tysiąc, a jej mąż chciał dorzucić do zbiórki brakującą kwotę, aby jego żonie nie było przykro. Okazało się jednak, że nie tylko pani Patrycja i jej bliscy chcą dorzucić się do puszki prezydenta Gdańska. Po tym, jak akcja została nagłośniona przez media, ostatnia puszka Pawła Adamowicza wypełniła się po brzegi. Podczas akcji, która zakończyła się w nocy z 22 na 23 stycznia zebrano 15 990 562 złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, że pieniądze zebrane do ostatniej puszki Pawła Adamowicza pozostaną w Gdańsku. Za te fundusze ma zostać zakupiona m.in. nowoczesna karetka neonatologiczna.

Więcej o: