Panama. Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży 2019. Wśród pielgrzymów są też Polacy

Światowe Dni Młodzieży w Panamie oficjalnie się rozpoczęły. Zainaugurowała je msza święta, w której wzięło udział 75 tysięcy osób z całego świata.

W mszy świętej otwierającej Światowe Dni Młodzieży wzięli udział m.in. członkowie panamskiego rządu oraz para prezydencka. Msza została odprawiona na bulwarze Cinta Costera, który biegnie wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęte mszą inauguracyjną

Inaugurującą mszę świętą na Światowych Dniach w Panamie poprowadził metropolita Panamy, arcybiskup Jose Domingo Ulloa Mendieta, który w homilii podziękował uczestnikom ŚDM za liczne przybycie i obecność.

- Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z powodu Waszej obecności. Panama przyjmuje Was dzisiaj z otwartym sercem i szeroko rozpostartymi ramionami. Dziękuję, że przyjęliście wezwanie, aby spotkać się z nami w tym małym kraju - powiedział arcybiskup Jose Domingo Ulloa Mendieta, witając pielgrzymów z całego świata. 

Ważnym elementem Światowych Dni Młodzieży jest spotkanie z głową Kościoła katolickiego. Papież Franciszek przybędzie do Panamy dzisiaj wieczorem. W pierwszej kolejności spotka się on z prezydentem oraz przedstawicielami lokalnych władz, a następnie z biskupami Ameryki Środkowej. Z młodzieżą Biskup Kościoła Rzymskiego spotka się po raz pierwszy jutro wieczorem. 

Polacy na Światowych Dniach Młodzieży. "Dar Młodzieży" przybił do portu

Na Światowe Dni Młodzieży przypłynęła także załoga żaglowca "Dar Młodzieży", który w kwietniu zeszłego roku ruszył w rejs dookoła świata w ramach akcji Rejs Niepodległości, organizowanej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W sumie w Panamie jest około 4 tys. pielgrzymów z Polski, spośród których 1000 to uczestnicy Rejsu Niepodległości. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Panama. Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży 2019. Wśród pielgrzymów są też Polacy
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 5 razy 3

  To nie są Światowe Dni Młodzieży tylko Światowe Dni Młodzieży Katolickiej.
  Różnica jest taka jak pomiędzy np. inteligencją a inteligencją katolicką czy profesorem a profesorem radiomaryjnym.

 • num10

  Oceniono 2 razy 2

  na szczęście kler nie ma dużo roboty, większość już zindoktrynowana, straszne to, jak sekta rozwija się ale należy mieć na uwadze, że zindoktrynowani kultywują treści które im wpoili i indokttrynują kolejnych "gapowiczów", niestety kolejne dzieci też

 • pablobodek

  Oceniono 1 raz 1

  Światowe Dni Młodzieży KATOLICKIEJ!!
  To taka sama manipulacja i pycha, jak "Prawo i Sprawiedliwość" czy "dobra zmiana".
  Pycha, buta i arogancja. I, jak napisałem, manipulacja. Przecież w Panamie nie ma młodych muzułmanów, czcicieli Pierzastego Węża, czy racjonalistów.

 • j23-nadaje

  Oceniono 3 razy 1

  Czyli zjad umysłowo upośledzonych, by niewyrzte czarne byczki mogły wybierać, żeby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek

 • menosky

  0

  Będą pląsać przy sakro-polo Mnietka Szczęśniaka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX