Smog 24.01.2018. Dobra jakość powietrza w większości miast

Na początku tego tygodnia smog dusił nas bez litości. Dziś widzimy poprawę - zarówno Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jak i portal Airly informują, że jakość powietrza jest dziś znacznie lepsza.
Zobacz wideo

Po kilku dniach, w czasie których jakość powietrza w Polsce była fatalna, przyszedł podmuch świeżego powietrza - 24 stycznia w większości miast w Polsce smog nie daje się dziś we znaki, a poziom zanieczyszczeń powietrza jest dość niska.

Smog w Polsce - 24.01.2019. Na mapach pogodowych widać znaczną poprawę

Wyraźną poprawę zaobserwować można m.in. na mapie airly.eu, na której widzimy, że większość sensorów "świeci się" na żółto lub na zielono. Normy zanieczyszczeń powietrza w większości miast zostały tylko nieznacznie przekroczone, co jest olbrzymią zmianą w porównaniu z sytuacją, którą obserwowaliśmy na początku tygodnia - wtedy poziom stężeń zanieczyszczeń powietrza był bardzo wysoki, a w niektórych miastach, jak Kraków, Katowice, Rybnik czy Żywiec, przekraczał nawet 700 proc. normy. 

Smog - 24 stycznia 2019 r. Na mapach pogodowych widać znaczną poprawęSmog - 24 stycznia 2019 r. Na mapach pogodowych widać znaczną poprawę Fot. airly.eu

Więcej o: