安iatowe Dni M這dzie篡 w Panamie. Polscy pielgrzymi zata鎍zyli poloneza

Podczas 安iatowych Dni M這dzie篡 2019 w Panamie odby這 si polskie 鈍i皻o oraz koncert "Polska dla Panamy". Podczas tego wydarzenia pielgrzymi z Polski zata鎍zyli poloneza.

Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia. Wśród pielgrzymów jest również liczna reprezentacja z Polski. Do niewielkiego państwa w Ameryce Środkowej przyjechało blisko 4 tys. osób z naszego kraju. Wczoraj wieczorem w Panamie odbyło się polskie 鈍i皻o, podczas którego pielgrzymi zatańczyli poloneza.

ŚDM 2019. Podczas koncertu "Polska dla Panamy" zatańczyli poloneza

Mszy w polskie święto na ŚDM przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. W eucharystii brali udział m.in. polscy biskupi i załoga Rejsu Niepodległości. W czasie mszy arcybiskup Polak og這si, że papież Franciszek również przebywa w Panamie.

Polskie święto w Panamie odbyło się w okolicach jednej z galerii handlowych. Oprócz mszy odbył się tam koncert, podczas którego polskie utwory mieszały się z rytmami latynoamerykańskimi, a kilkaset par zatańczyło poloneza. Wydarzenie to zarejestrował reporter RMF FM Patryk Michalski.

Polscy pielgrzymi odśpiewali także hymn poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w 2016 roku. Utwór ten nosi tytuł "Błogosławieni miłosierni".

Wi璚ej o: