Książka "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" już w księgarniach

W środę 23 stycznia miała premierę książka "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" autorstwa Dominika Szczepańskiego.

Podczas spotkania z okazji premiery książki "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza", która odbyła się Centrum Premier na ulicy Czerskiej 8/10 w Warszawie o polskim himalaiście rozmawiali dziennikarz Michał Nogaś, autor książki Dominik Szczepański oraz wdowa po Tomaszu Mackiewiczu Anna Solska-Mackiewicz.

23 stycznia. Premiera książki "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" 

Książka "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" opowiada przede wszystkim o siedmiu wyprawach Mackiewicza na ośmiotysięcznik Nanga Parbat, spośród których ostatnia okazała się tragiczna w skutkach - Tomasz Mackiewicz wyszedł na szczyt, ale nie zdołał z niego zejść. 30 stycznia 2019 roku wypada pierwsza rocznica jego śmierci.

Po śmierci Mackiewicza autor wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii. Élisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują m.in. uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki i Denis Urubko, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Élisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

- czytamy na stronie wydawcy książki. 

Dominik Szczepański jest dziennikarzem, który przez ostatnie lata związany jest z “Gazetą Wyborczą”. Jego teksty publikowane były m.in. w “Dużym Formacie”, “Magazynie Świątecznym”, “Wysokich Obcasach”, a także w “National Geographic Traveler”. Dominik Szczepański jest współautorem takich książek jak “Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, “Spod zamarzniętych powiek” oraz autorem książki "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk". 

Więcej o: