Poważny błąd w kodzie gry "Fortnite". Gracze czekają na rozwiązanie

"Fortnite", czyli najnowsza gra Epic Games, kryje w sobie błąd, którego fani mają już dość. Chodzi o różnicę w zadawanych obrażeń pomiędzy grą w 30 FPS, a 60 FPS.

"Fortnite" to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic Games, w którą po raz pierwszy mogliśmy zagrać w 2017 roku. Gra ta cieszy się olbrzymią popularnością, każdego dnia gra w nią miliony osób, dlatego producentowi zależy na tym, aby w tej kurze znoszącej złote jaja wszystko działało jak w zegarku. Niestety, gracze skarżą się na pewien błąd, który doprowadza ich do szału.

"Fortnite" ma spory błąd. Epic Games rozwiązuje problem

Fani gry "Fortnite" zauważyli niepokojącą prawidłowość - podczas rozgrywki w 30 klatkach na sekundę gracz zadaje mniej obrażeń niż gracz, który gra w wersję gry działającą w 60 klatkach na sekundę. Jest to poważny błąd, który utrudnia wygraną znacznej części graczy. Problem ten dotyczy zarówno gry na PC, jak i na Nintendo Switch.

Digital Fundry postanowiło przeprowadzić testy, z których wynika, że gracze korzystający z wersji działającej w 60 klatkach na sekundę mają od 5,2 do 6,45 proc. przewagi nad tymi, którzy korzystają z wersji na 30 klatek na sekundę. Choć nie jest to wielka liczba, w internetowej rozgrywce może mieć kluczowe znaczenie. Epic Games wie już o problemie i stara się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. 

Więcej o: