Protest rolników. Zablokowane rondo w Ruszkach, utrudniony przejazd DK50

Trwa protest rolników, którzy blokują drogi w wielu województwach. Jedną z nich jest droga krajowa nr 50. W Ruszkach rolnicy sparaliżowali ruch drogowy, blokując rondo.
Zobacz wideo

Agropowstanie, czyli protest rolników z całej Polski, został zaplanowany na 28 stycznia. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rolnicy związani z Agrounią, której liderem jest Michał Kołodziejczak, wyszli na ulice i blokują drogi w kilku województwach. Do ogólnopolskiego protestu przyłączyli się także rolnicy z powiatu sochaczewskiego.

Protest rolników. W Ruszkach zablokowano rondo, przejazd DK50 utrudniony

W Ruszkach rolnicy blokują miejscowe rondo, powodując korki i liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy chcą przejechać drogą krajową nr 50, muszą uzbroić się w cierpliwość lub szukać drogi objazdowej.

Ruszki. Rolnicy zablokowali rondo, przejazd DK50 utrudnionyRuszki. Rolnicy zablokowali rondo, przejazd DK50 utrudniony Fot. Google Maps

Rolnicy protestują, ponieważ uważają, że sytuacja polskiego rolnictwa jest kryzysowa. Agrounia zachęcała rolników do tego, aby od godziny 9:00 28 stycznia zaczęli blokować drogi, używając w tym celu ciągników lub chodząc po pasach - ma to być ostrzeżenie dla Ministerstwa Rolnictwa. Na 6 lutego zaplanowano oblężenie Warszawy. Szczegóły tego wydarzenia wciąż nie są znane.

Każda grupa która może organizuje się w swojej okolicy i pokazuje Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie że rolnicy wciąż w ???? są i toczą nierówną walkę z wielkimi korporacjami, które dociskają rodzinne gospodarstwa. Wielu z nas tę niesprawiedliwą wojnę odczuło na własnej skórze, innym widmo bankructwa coraz bliżej zagląda do domów, rodzin

- czytamy na stronie Agrounii. 

Więcej o: