Sieradz. Protest rolników trwa. Utrudnienia w ruchu, kapusta rozsypana na DK12

Trwa protest rolników, nazywany agropowstaniem. Właściciele i pracownicy gospodarstw rolnych zablokowali m.in. drogę krajową nr 12 w Sieradzu.
Zobacz wideo

Rolnicy zaczęli masowe protesty i blokują drogi w kilku województwach. Agropowstanie, nazywane także powstaniem chłopskim 2019 ruszyło także w miejscowości Sieradz. 

Protest rolników w Sieradzu. Droga krajowa nr 12 zablokowana

Rolnicy z okolic Sieradza zablokowali drogę krajową nr 12, wysypując na jezdnię kapustę. Zablokowano pas prowadzący w stronę Kalisza. Na miejscu zdarzenia przebywa policja

Rolnicy protestują, ponieważ uważają, że sytuacja polskiego rolnictwa jest dramatyczna, a koszty produkcji żywności są wyższe, niż jej cena. Protestujący uważają, że trudna sytuacja lokalnych rolników jest związana m.in. z obecnością międzynarodowych korporacji na polskim rynku. Na stronie Agrounii, która jest inicjatorem dzisiejszych strajków, czytamy, że protesty organizowane na drogach krajowych są jedynie ostrzeżeniem. Na 6 lutego 2019 roku zaplanowano "Oblężenie Warszawy", podczas którego rolnicy z całej Polski będą protestować w stolicy. Szczegóły tego wydarzenia nie są znane.

Więcej o: