Który z nich to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza? Takie pytanie padło w "Milionerach"

Czym są aerostaty? Osoby, które znają odpowiedź na to pytanie, mogłyby mieć szansę na dużą wygraną w dzisiejszym odcinku "Milionerów".

Uczestniczka dzisiejszego odcinka programu "Milionerzy" zmierzyła się z pytaniem o aerostaty, czyli statki, które są lżejsze od powietrza. Odpowiedź na nie przysporzyła jej nieco problemów.

Który z nich to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza?

Pytanie o to, która z wymienionych konstrukcji jest aerostatem, było prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych pytań dzisiejszego odcinka "Milionerów". Brzmiało ono następująco:

Który z nich to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza

  • A. szybowiec
  • B. latawiec
  • C. lotnia
  • D. sterowiec

Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi, uczestniczka "Milionerów" skonsultowała się telefonicznie ze swoim przyjacielem. Po rozmowie z nim zaznaczyła odpowiedź D, czyli sterowiec. Odpowiedź ta okazała się prawidłowa.

Aerostatami nazywamy te statki powietrzne, które napełniane są gazem lżejszym od powietrza, np. wodorem albo helem. Należą do nich sterowce, ale także balony.  Aerostaty unoszą się w powietrzu dzięki sile wyporu opisanej przez prawo Archimedes

Więcej o:
Komentarze (5)
Który z nich to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza? Takie pytanie padło w "Milionerach"
Zaloguj się
  • gruby33

    Oceniono 3 razy -3

    Pytanie zostało źle sformułowane i zachodzi obawa iż miało celowo wprowadzać w błąd gdyż nie ma czegoś takiego jak statek powietrzny lżejszy od powietrza! Jedynie osoba znająca poprawną definicję aerostatu miała szansę domyślić się o co może chodzić... Nie jestem widzem tego programu więc nie wiem jak bywa zazwyczaj ale jeśli takie wały tam odchodzą to ja dziękuję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX