"Fortnite". Epic Games wprowadza rentgenowskie lamy

Epic Games wprowadza kolejne zmiany w grze "Fortnite". Tym razem chodzi o lootboxy w kształcie lam.

Lootboxy to nic innego, niż wirtualne "skrzynki" dostępne w grach komputerowych, zawierająca losowe, wirtualne przedmioty. W zależności od produkcji lootboxa można otrzymać za postęp w grze, kupując go za wirtualne lub realne pieniądze za pomocą mikropłatności. Ten ostatni przypadek dotyczy gry "Fortnite", której producenci (Epic Games) zdecydowali się na wprowadzenie tzw. rentgenowskie lamy. O co dokładnie chodzi?

Rentgenowskie lamy we "Fortnite". Skąd ten pomysł?

Grając w grę "Fortnite", możemy kupić kolorowe, wirtualne piniaty w kształcie lamy, za które płaci się prawdziwymi pieniędzmi. Problem w tym, że przed zakupem nie wiadomo, co w piniacie się znajduje. Można uznać to za element zabawy, ale przez rządy niektórych państw takie praktyki interpretowane są jako nielegalne zagrywki hazardowe.

Aby uniknąć ewentualnego konfliktu z prawem, twórcy "Fortnite" postanowili stworzyć nowy rodzaj lam, czyli lamy rentgentowskie, nazywane także mianem "X-Ray Lama". Ten nowy rodzaj wirtualnych piniat w kształcie lam pozwoli graczom na zobaczenie całej zawartości i ulepszeń jeszcze przed zakupem. Co istotne, zmianie ulegną tylko te lamy, za które należy płacić. Mini Lamy oraz lamy okolicznościowe będą działać w ten sam sposób, jak do tej pory.

Więcej o: