Katowice. Największy turniej w grze Fortnite już pod koniec lutego. Do wygrania 2,5 mln zł

Wielkimi krokami zbliża się wielkie, esportowe widowisko. Na przełomie lutego i marca w Katowicach fani gry Fortnite zagrają o olbrzymie pieniądze.

W dniach 20 lutego - 3 marca w Katowicach odbędzie się turniej ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite. W czasie tego esportowego widowiska w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się mecze etapu Legends, z kolei najlepsze drużyny zakwalifikują się do etapu Champions i powalczą o główną wygraną w katowickim Spodku.

Turniej Fortnite w Katowicach. Gracze powalczą o 2,5 mln zł

ESL oraz studio Epic Games poinformowały, że na przełomie lutego i marca w Katowicach odbędzie się turniej Fortnite z pulą nagród sięgającą 2,5 mln zł. Ze strony internetowej wydarzenia dowiadujemy się, że na ten turniej przyjedzie około 200 najlepszych graczy z całego świata. 

Podczas pierwszego weekendu rozegrana zostanie polska edycja rozgrywek, w której do wygrania będzie ok. 380 000 zł (23 – 24 lutego), natomiast tydzień później – 1 – 3 marca, rozegrany zostanie turniej międzynarodowy, którego pula nagród wynosi ok. 1,9 mln zł

- piszą o nagrodach organizatorzy.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym powstanie strefa Fortnite o łącznej powierzchni 2500 m2, która zostanie wyposażona w 100 komputerów PC i 100 konsol Playstation 4. 

Więcej o: