Wygraj 100 000 zł w konkursie Biedronki! Trwa zgłaszanie prac konkursowych

Biedronka organizuje konkurs literacki. W tegorocznej edycji konkursu "Piórko" można wygrać aż 100 000 złotych!

Po raz kolejny należąca do portugalskiej firmy Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka organizuje konkurs "Piórko", skierowany do początkujących pisarzy oraz ilustratorów. Ich zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Konkurs Biedronki. Debiutujący pisarze i ilustratorzy mogą wygrać 100 tys. zł!

Pisarz i ilustrator, którzy stworzą najciekawsze dzieło, mogą liczyć na sporą nagrodę i publikację książki, która sprzedawana będzie w sklepach sieci Biedronka w Polsce.

Zwycięzcy konkursu, czyli autor najlepszego tekstu oraz autor ilustracji do niego, otrzymają po 100 000 zł nagrody każdy. Książka ich autorstwa trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy

- czytamy na stronie internetowej konkursu "Piórko 2019".

Konkurs Biedronki "Piórko" ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Tegoroczna edycja będzie jego piątą edycją. W ramach czterech poprzednich, Biedronka otrzymała 18 tysięcy zgłoszeń i wydała cztery książki dla dzieci, które trafiły do 130 tysięcy polskich czytelników.

Konkurs Biedronki - "Piórko 2019". Harmonogram konkursu

Zgłoszenia prac literackich będą przyjmowane w dniach 17 stycznia - 26 lutego. 23 maja zostaną ogłoszone wyniki części pisarskiej konkursu, a w dniach 23 maja - 1 lipca będzie można zgłaszać ilustracje do zwycięskich tekstów. Nazwiska zwycięzców drugiego etapu zostaną ogłoszone 1 sierpnia. W listopadzie 2019 roku wygrana książka zostanie wprowadzona do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka. 

Więcej o: