Ślisko i śnieg. Kiedy możemy liczyć na poprawę pogody?

Zaśnieżone chodniki i śliskie drogi to problem, który dotyczy nie tylko kierowców - na oblodzonej jezdni nie trudno o wypadek, nawet podczas przechodzenia przez pasy. Kiedy czeka nas poprawa pogody?
Zobacz wideo

Śnieg, marznące opady, oblodzenie - takie warunki pogodowe wciąż utrzymują się w Polsce, a przede wszystkim na północno-wschodnich rubieżach kraju. Czy pogoda wkrótce się poprawi? Sprawdzamy długoterminowe przewidywania synoptyków.

Opady śniegu i mróz. Kiedy poprawa pogody?

Meteorolodzy przewidują, że zbliżający się weekend będzie przyjemny i dość słoneczny. Już od piątku na niebie zaobserwujemy więcej przejaśnień, a na termometrach niewielki wzrost temperatury. W sobotę i niedzielę w niektórych miejscowościach odnotujemy nawet 8 stopni na plusie. Niestety, będzie to tylko krótkotrwała poprawa. 

Już w poniedziałek 4 lutego czeka nas kolejne uderzenie zimy i dalsze opady śniegu. IMGW prognozuje także, że temperatura spadnie i będzie wahać się od -1 do 3 stopni Celsjusza. Podobne warunki atmosferyczne zaobserwujemy we wtorek, w czasie którego śnieg spadnie przede wszystkim na wschodzie i na południu kraju. Kiedy pogoda się poprawi? Długoterminowe prognozy pokazują, że drobne ocieplenie przyjdzie nad Polskę w kolejny weekend, jednak podobnie jak w tym tygodniu, będzie to poprawa krótkotrwała. Na prawdziwie ciepłe dni musimy jeszcze poczekać - do końca tego miesiąca prognozuje się opady śniegu niemal na każdy dzień.

Więcej o: