Lublin. Zdjęcia do serialu "Korona Królów" powstaną w jednym z lubelskich muzeów

Lublin po raz kolejny stanie się planem zdjęciowym. Tym razem w stolicy województwa lubelskiego nakręcone zostaną kolejne odcinki serialu "Korona Królów".

"Korona Królów" to cieszący się dużym zainteresowaniem serial poświęcony średniowiecznej Polsce, emitowany na antenie TVP1. Jego akcja rozpoczyna się w roku 1333, kiedy umiera Władysław Łokietek, król z dynastii Piastów, który pozostawia koronę swojemu jedynemu synowi Kazimierzowi, który przejdzie do historii jako Kazimierz III Wielki. Serial ten kręcony był już m.in. w Bobolicach i Inowłodzu. Tym razem ekipa filmowa przeniesie się do Lublina.

"Korona Królów" w Lublinie. Zdjęcia do serialu w Muzeum Wsi Lubelskiej

Producenci serialu stwierdzili, że doskonałym miejscem na zdjęcia do kolejnych odcinków "Korony Królów" będzie Muzeum Wsi Lubelskiej. Zdjęcia potrwają tylko jeden dzień, jednak filmowcy zapowiedzieli, że odwiedzą to miejsce jeszcze raz. 

Muzeum Wsi Lubelskiej "występowało" w filmach niejednokrotnie. Kręcono tam m.in. głośny film Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wołyń", a także sceny bitew z filmu "Bitwa Warszawska 1920". Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej kręcono także takie filmy jak "Błękitna Armia” i „Atrakcyjny pozna panią” oraz serial „Sława i chwała”.

Więcej o: