Zachodniopomorskie. Dzik zaatakował leśników i ratowników medycznych. Ranni trafili do szpitala w Koszalinie

W okolicach Malechowicza w województwie zachodniopomorskim dzik zaatakował ludzi. Poszkodowani to pracownicy leśni i ratownicy medyczni.

Do ataku dzika doszło kilkaset metrów od drogi - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Kinga Warczak z policji w Sławnie. Zwierzę zaatakowało mężczyzn, którzy pracowali w lesie. Dwóch spośród nich ma poważne rany kłute oraz szarpane. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Nie wiadomo, jak długo będą przebywać w szpitalu.

Dzik zaatakował leśników i ratowników medycznych. Przewieziono ich do szpitala

Krzysztof Perzyński, dyrektor ZOZ w Malechowie, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że dzik zaatakował też ratowników, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, aby pomóc poszkodowanym. Odnieśli oni tylko powierzchowne obrażenia. Później udało się przegonić zwierzę. Łowczy Okręgowy w Polskim Związku Łowieckim w Koszalinie, Janusz Rynkiewicz, powiedział, że agresywne zachowanie dzików może mieć związek z obecnością dużej ilości wilków w tym okręgu.

Więcej o:
Komentarze (31)
Dzik zaatakował leśników i ratowników medycznych. Ranni trafili do szpitala w Koszalinie
Zaloguj się
 • rtg

  Oceniono 12 razy 10

  Gdyby do mnie ciągle strzelali to też złapałbym za kosę a on ma już gotową w pysku podobną i to na obie strony.

 • iimpala

  Oceniono 11 razy 9

  był u siebie w domu więc o co kaman?
  naruszyli mu "mir domowy" a tu chyba prawo jest jednoznaczne?

 • byrcyn11

  Oceniono 9 razy 7

  A więc - wojna !

 • mppmpp

  Oceniono 7 razy 5

  Prawidłowo. Bronić może się każdy. Szczególnie przed największymi szkodnikami taj planety: ludźmi.

 • pe_ro

  Oceniono 7 razy 5

  Jak by wam "odstrzelili" rodzinę w imię "kordonu sanitarnego" też byście się wnerwili.

 • kudu1995

  Oceniono 10 razy 4

  Pisliwi zabili mu lochę, zabili warchlaki a teraz się dziwią, że ludzi atakuje...

 • tomekm1804

  Oceniono 7 razy 3

  A myśliwi dalej swoje z tymi wilkami. Co by nie było, to zawsze wyskoczy jakiś osioł z któregoś kółka łowieckiego z pomysłem strzelania do wilków. Czekam, aż ogłoszą, że wilki powodują zmiany klimatu i roznoszą odrę wśród dzieci.

 • kanga_roo

  Oceniono 7 razy 3

  "agresywne zachowanie dzików może mieć związek z obecnością dużej ilości wilków w tym okręgu" a może ma związek z obecnością ludzi?

 • aeromonas

  Oceniono 17 razy 3

  "Łowczy Okręgowy w Polskim Związku Łowieckim w Koszalinie, Janusz Rynkiewicz, powiedział, że agresywne zachowanie dzików może mieć związek z obecnością dużej ilości wilków w tym okręgu"
  Zdrowy dzik nikogo nie atakuje. Dzik był prawdopodobnie ranny lub wystraszony polowaniem z nagonką lub przez samych "zaatakowanych". Łowczy plecie bzdury - co ma zachowanie dzika do wilków? Wiadomo, że tam, gdzie są wilki, zwierzęta są o wiele mniej zestresowane niż tam, gdzie ich nie ma - wilki "dbają" o zdrowie populacji roślinożerców zjadając słabe i chore osobniki. Łowczemu pewnie roi się, że jak o całe zło obwini wilki i nastraszy nimi, to pozwolą mu do nich postrzelać. NIEDOCZEKANIE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX