Matura 2019. Deklaracje maturalne - już tylko dwa dni na zmianę decyzji w CKE

Już niebawem skończy się termin składania deklaracji maturalnych w szkołach. Kto i dlaczego musi złożyć nową deklarację przystąpienia do egzaminu?

Już tylko dwa dni zostały maturzystom na złożenie deklaracji przedmiotów, z których będą pisać egzamin maturalny. Jakie są zasady zgłoszenia deklaracji do CKE?

Matura 2019. Do kiedy deklaracje maturalne? Termin składania deklaracji maturalnych

Do 7 lutego przystępujący do matury uczniowie z III klas liceów ogólnokształcących oraz z IV klas techników mają czas na zgłoszenie przedmiotów na egzamin maturalny. Wstępną deklaracje uczniowie złożyli do końca września zeszłego roku. Teraz mają czas na zmianę swoich deklaracji – możliwa jest zmiana poziomu zdawania egzaminu oraz dodanie lub odjęcie przedmiotu z zadeklarowanej listy. Nowe zgłoszenia uczniowie mogą składać u dyrektorów szkół lub w okręgowej komisji egzaminacyjnej.

Deklaracje maturalne potrzebne są Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do przygotowania arkuszy do druku oraz wysłania konkretnej ich liczby do określonych szkół. Obowiązkowo maturę zdaje się z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym - języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Ponadto każdy uczeń musi wybrać przynajmniej jeden przedmiot do zdawania na poziomie rozszerzonym. Maturzyści mają czas na przygotowania do egzaminów do 6 maja, kiedy rozpoczną się pierwsze testy.

Więcej o: