Oscary 2019 bez gospodarza. Kto rozda statuetki Akademii Filmowej?

Gala rozdania Oscarów 2019 nie będzie miała gospodarza ani gospodyni - poinformowała Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.
Zobacz wideo

Oscary to najbardziej prestiżowe nagrody filmowe na świecie. Zwyczajem jest, że gala oscarowa ma swojego gospodarza, który czuwa nad przebiegiem całej ceremonii. Decyzją Amerykańskiej Akademii Filmowej tegoroczna edycja Oscarów odbędzie się bez udziału takiej osoby.

Oscary 2019 bez gospodarza po rezygnacji Kevina Harta

Ze względu na to, że Oscary 2019 nie będą miały gospodarza, ceremonia będzie oparta na osobowościach gwiazd, które wręczać będą poszczególne nagrody. Zobaczymy wśród nich takie osoby jak Awkwafina, Jennifer Lopez, Daniel Craig, Chris Evans, Charlize Theron, Gustavo Dudamel czy Whoopi Goldberg. Ostatnim razem gala rozdania Oscarów odbyła się bez gospodarza w 1989 roku. Wcześniej sytuacja taka miała miejsce w latach 1969-1971 oraz w roku 1939.

Przypomnijmy, że początkowo gospodarzem gali Oscary 2019 miał być Kevin Hart. Zrezygnował on jednak z tej posady po tym, jak internauci wypomnieli mu jego homofobiczne wypowiedzi. Amerykański komik miał mówić m.in. że boi się bycia ojcem homoseksualisty.

Gala wręczenia Oscarów 2019 odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. 

Więcej o: