Oscary 2019 - pierwsze grupowe zdjęcie nominowanych do nagród Akademii Filmowej

W internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie grupowe osób nominowanych do Oscarów 2019. Jak na tradycyjnym "zdjęciu klasowym" wypadł Paweł Pawlikowski?

Zdjęcie grupowe, znane też jako „klasowe zdjęcie”, jest już tradycją przygotowań do gali wręczenia nagród Akademii Filmowej. W tym roku do wspólnej fotografii zapozowali m.in. Paweł Pawlikowski, Bradley Cooper czy Lady Gaga.

Oscary 2019 – zdjęcie nominowanych artystów w tym Lady Gaga, Bradley Cooper i Paweł Pawlikowski

Przygotowania do 91. ceremonii rozdania Oscarów 2019 ruszyły pełną parą. Powstało już pierwsze, oficjalne zdjęcie grupowe przedstawiające artystów nominowanych w 24 kategoriach. Jak co roku zdjęcie ma ten sam układ – aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, producenci, muzycy i projektanci ubrani w wizytowe stroje pozują do zdjęcia ustawiając się wokół ogromnej repliki statuetki Oscara. Na fotografii znalazło się aż 212 osób! Tradycyjnie też artyści zostali ze sobą przemieszani, tak żeby osoby odpowiedzialne za dany film nie występowały obok siebie na zdjęciu. Zabieg ten ma na celu pokazanie integracji środowiska artystycznego i zdrowej konkurencji.

Na fotografii udostępnionej przez Akademię Filmową znajdują się między innymi: Lady Gaga, Bradley Cooper, Rami Malek, Amy Adams, Regina King, Rachel Weisz, Alfonso Cuaron oraz Polak Paweł Pawlikowski.

Więcej o: