Ferie zimowe 2019 - już niedługo na ferie wyjadą dzieci z ostatnich województw [kalendarium, daty]

Już za parę dni ferie zimowe rozpoczną się dla dzieci z pięciu województw. Sprawdź, dla kogo trwa nadal przerwa zimowa.

Ferie zimowe to czas odpoczynku dla dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców. Kalendarz ferii podzielony jest pomiędzy województwami. Dzięki temu wszystkie dzieci w wieku szkolnym nie wypoczywają w tym samym czasie i miejscu. Jest to także gwarancja na to, że najbardziej popularne miejsca wypoczynkowe nie będą przepełnione. Dodatkowo bezpieczeństwo na stokach i szlakach turystycznych jest wtedy większe.

W tym roku ferie zimowe zaczęły się wyjątkowo wcześnie bo już 14 stycznia. Tradycyjnie jest to czas odpoczynku dla dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy mogą w tym terminie pozwolić sobie na dwutygodniowy odpoczynek.

Ferie zimowe 2019. Ostatni turnus rozpoczyna się już 11 lutego

Pierwsze dwa tygodnie wolnego wypadły w styczniu dla uczniów województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Obecnie z ferii cieszą się dzieci, których ferie zaczęły się 28 stycznia i potrwają do 10 lutego. Po nich na odpoczynek udadzą się ich rówieśnicy z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ich ferie potrwają od 11 do 24 lutego.

Ferie to doskonały czas na zregenerowanie sił. Następna przerwa dla dzieci szkolnych przypada dopiero na Wielkanoc, czyli w drugiej połowie kwietnia.

Ferie zimowe 2019 - kalendariumFerie zimowe 2019 - kalendarium Fot. Gazeta.pl

Więcej o: