Matura 2019. Dziś mija termin składania deklaracji maturalnych

7 lutego mija termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej przed maturą 2019.

Dzisiejszy dzień to dla tegorocznych maturzystów ostatni dzień na to, by zmienić decyzję dotyczącą przedmiotów, które chcą zdawać na maturze 2019. 7 lutego mija termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej.

Matura 2019. Jakie przedmioty warto zdawać?

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zaznacza, że wybór przedmiotu jest powiązany z warunkami rekrutacji prowadzonymi przez uczelnie wyższe. „Jest kilka takich przedmiotów, które są takimi złotymi strzałami, ponieważ są brane pod uwagę przez wiele różnych uczelni na różne kierunki” - mówi dyrektor CKE. Przedmiotem, który warto zdawać na maturze jest zdaniem Smolika m.in. matematyka - dobry wynik z egzaminu maturalnego z matematyki może pomóc podczas rekrutacji zarówno na uczelnie techniczne, jak i medyczne. Dyrektor CKE ocenił, że drugim przedmiotem wartym uwagi jest geografia lub biologia, a trzecim - język polski lub któryś z języków obcych.

Matura 2019. To ostatni dzień, aby zmienić deklarację maturalną

Przypomnijmy, że tegoroczni maturzyści, a więc uczniowie trzecich klas liceów ogólnokształcących i czwartych klas techników, musieli złożyć pierwszą deklarację maturalną na początku trwającego roku szkolnego, we wrześniu 2018 roku. Jeżeli ich decyzja dot. przedmiotów zdawanych na maturze 2019 nie uległa zmianie, nie muszą składać jej ponownie.

Na maturze 2019 uczniowie będą zdawać obowiązkowo trzy egzaminy na poziomie podstawowym (matematyka, język polski i wybrany język obcy), a także co najmniej jeden dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym. Pierwszy egzamin maturalny odbędzie się 6 maja.

Więcej o: