"Sex Education" - Netflix potwierdza drugi sezon serialu

Serial Netflixa "Sex Education" będzie kontynuowany! Taką decyzję podjęli producenci serialu po bardzo dobrych komentarzach na temat pierwszego sezonu produkcji.

"Sex Education" to serial Netflixa, którego styczniowa premiera wywołała ogromne zainteresowanie. Pozytywne opinie widzów i krytyków filmowych skłoniły producentów do kontynuowania produkcji, którą w ciągu tygodnia obejrzało około 40 milionów ludzi na całym świecie!

Sex Education – drugi sezon

Po apelach fanów Netflix oficjalnie ogłosił, że powstanie drugi sezon "Sex Education", który będzie składał się z ośmiu odcinków. Produkcją zajmie się ponownie wytwórnia Eleven i pomysłodawca serialu Laurie Nunn, do której dołączy Jamie Campbell. Swoje role zagrają po raz kolejny Gillian Anderson, Asa Butterfield, Emma Mackey, Alistair Petrie, Connor Swindells, Tanya Reynolds, Patricia Allison czy Kendar Williams-Stirling.

"Sex Education" - o czym jest serial Netflixa?

Głównym bohaterem serialu jest nieśmiały licealista Otis Milburn. Chłopak mieszka w Wielkiej Brytanii wraz ze swoją mamą Jean, która jest seksuologiem. Po kilku rozmowach i przeczytaniu paru książek z seksuologii, Otis staje się szkolnym ekspertem w tym temacie. Chcąc podnieść swój status zakłada tajną klinikę seksterapii.

Produkcja Netflixa wpisuje się w ostatnie trendy debaty publicznej, w której podkreśla rolę edukacji seksualnej w wychowaniu nastolatków. Serial chwalono za otwarte pokazywanie problemów wieku dojrzewania. Ponadto krytycy docenili, że chociaż seks jest ważną częścią serialu, to nie stanowi jego głównego wątku. W produkcji można zobaczyć z czym obecnie zmagają się młodzi ludzie – z niskim poczuciem własnej wartości, nietolerancją i brakiem akceptacji ze strony rodziców i rówieśników. Postaci są wielowymiarowe, a ich skomplikowane charaktery znalazły sympatię wśród widzów w każdym wieku.

Więcej o: