Wódka najlepiej opracowanym hasłem polskiej Wikipedii

Wódka zaskakuje! Polska Wikipedia włączyła się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i postanowiła wybrać najlepiej zredagowane hasło w języku polskim, które ma związek z naszym krajem. Wygrała... wódka!

Zadaniem uczestników konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza” było wybranie dowolnego hasła z polskiego kanonu Wikipedii, oraz jego uzupełnienie, poprawienie i edycja. Rezultaty pracy konkursowiczów zostały poddane ocenie jury złożonego z ludzi kultury i nauki pracującego przy wsparciu wikipedystów.

Wódka najlepszym hasłem polskiej Wikipedii

Najlepiej zedytowanym hasłem w polskiej Wikipedii okazało się hasło "wódka". Drugie miejsce zajął zajęła "polska szkoła filmowa", a trzecie - "orzeł bielik".

"Co prawda nie ma twardych dowodów, że wódka na pewno została wymyślona w Polsce, ale artykuł na Wikipedii mówi sam za siebie – powstał z tak ogromną pieczołowitością i dbałością o detale, że nawet abstynenci przeczytają go z przyjemnością. Wódka – na Wikipedii to samo zdrowie!" – powiedział prof. Dariusz Jemielniak, jeden z jurorów konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza".

W konkursie wzięło udział 26 haseł, a do finału zakwalifikowano osiem spośród nich. Partnerami konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza” byli: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski

Więcej o: