Wódka najlepiej opracowanym hasłem polskiej Wikipedii

Wódka zaskakuje! Polska Wikipedia włączyła się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i postanowiła wybrać najlepiej zredagowane hasło w języku polskim, które ma związek z naszym krajem. Wygrała... wódka!

Zadaniem uczestników konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza” było wybranie dowolnego hasła z polskiego kanonu Wikipedii, oraz jego uzupełnienie, poprawienie i edycja. Rezultaty pracy konkursowiczów zostały poddane ocenie jury złożonego z ludzi kultury i nauki pracującego przy wsparciu wikipedystów.

Wódka najlepszym hasłem polskiej Wikipedii

Najlepiej zedytowanym hasłem w polskiej Wikipedii okazało się hasło "wódka". Drugie miejsce zajął zajęła "polska szkoła filmowa", a trzecie - "orzeł bielik".

"Co prawda nie ma twardych dowodów, że wódka na pewno została wymyślona w Polsce, ale artykuł na Wikipedii mówi sam za siebie – powstał z tak ogromną pieczołowitością i dbałością o detale, że nawet abstynenci przeczytają go z przyjemnością. Wódka – na Wikipedii to samo zdrowie!" – powiedział prof. Dariusz Jemielniak, jeden z jurorów konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza".

W konkursie wzięło udział 26 haseł, a do finału zakwalifikowano osiem spośród nich. Partnerami konkursu "Wolna Polska-Wolna Wiedza” byli: Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Uniwersytet Wrocławski

Więcej o:
Komentarze (5)
Wódka najlepiej opracowanym hasłem polskiej Wikipedii
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Wódko, pozwól żyć!

 • melamed

  0

  W Izraelu takim slowem jest lichwa.

 • lucifer

  Oceniono 2 razy 0

  A to narkotyk, zabija zdrowie i ludzi, niszczy zycia i rodziny.
  Przynosi niepowetowane straty spoleczne.
  Gorsza jest tylko heroina, wszytko inne bezpieczniejsze i zdrowsze.
  A nieszkodliwa uzywka, marijuana, jest w tym kraju demonizowana,
  a jej posiadanie karane ciezkimi wyrokami.
  A wodka w sklepie na kazdym rogu. Slowami ciezko opisac ten obled.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX