Oscary 2019. Premiera filmu"Faworyta" już 8 lutego. O czym jest film Yorgosa Lanthimosa?

Gala rozdania oscarów czyli nagród Akademii Filmowej 2019 już 24 lutego, dlatego warto sprawdzić jaką szansę na otrzymanie statuetki mają nominowane filmy. Sprawdź o czym jest "Faworyta", film Yorgosa Lanthimosa.

"Faworyta" to jedna z ośmiu produkcji, które otrzymały nominacje do Oscarów 2019 w kategorii najlepszy film. Za reżyserię odpowiedzialny jest Yorgos Lanthimos znany z takich filmów jak "Lobser" czy "Zabicie świętego jelenia". 

Oscary 2019 - nominacje dla filmu "Faworyta"

Film "Faworyta" nominowany jest do Oscarów 2019 w aż dziesięciu kategoriach. Wśród nich najważniejsze są te dla najlepszego filmu, reżysera, aktorki i scenariusza oryginalnego. Emma Stone oraz Rachel Weisz, za role w filmie, otrzymały nominacje dla najlepszych aktorek drugoplanowych. Ponadto produkcja ma szanse otrzymać wyróżnienie za montaż, scenografię i zdjęcia. Wcześniej "Faworyta" została nagrodzona na festiwalu w Wenecji 2018.

Faworyta - fabuła, polska premiera, zwiastun

Film prezentuje historię XVIII wiecznej Anglii, w czasie wojny z Francuzami. Spór nie wpływa znacząco na życie angielskiego dworu, który pochłonięty jest wyścigami kaczek czy pojawieniem się egzotycznych owoców na targu. Krajem rządzi schorowana Anna (Olivia Colman), której pomaga jej przyjaciółka, lady Sarah (Rachel Weisz). Wkrótce na dworze pojawia się nowa służąca, Abigail (Emma Stone), która bardzo szybko zaprzyjaźnia się z królową. Faworyta królowej chce odzyskać arystokratyczny tytuł i nie pozwoli, by ktoś jej w tym przeszkodził. Polska premiera filmu planowana jest na 8 lutego. Poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun filmu.

 
Więcej o: