Oscary 2019. "Green Book" w reżyserii Petera Farrelly'ego. O czym jest film nominowany do Oscarów?

Oscarowa gala już niebawem - za dwa tygodnie poznamy wszystkich zwycięzców nagród Akademii Filmowej 2019. Dziś polecamy film "Green Book" w reżyserii Petera Farrelly'ego, którego polska premiera odbędzie się 8 lutego. Sprawdź dlaczego warto go zobaczyć!

"Green Book" to komediodramat w reżyserii Petera Farrelly’ego, którego głównym tematem  jest przyjaźń mimo różnić charakterów. Aktor Mahershala Ali za rolę ekscentrycznego muzyka otrzymał już Złotego Globa, AACTA, Critics Choice i nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Oscary 2019 – nominacje dla filmu "Green Book"

Film "Green Book" nominowany jest do Oscarów w pięciu kategoriach: dla najlepszego filmu, scenariusza oryginalnego, montażu, aktora pierwszoplanowego i aktora drugoplanowego. Produkcja otrzymała już trzy Złote Globy – dla najlepszego aktora drugoplanowego, za najlepszy scenariusz oraz dla najlepszej komedii.

"Green Book" – fabuła, polska premiera, zwiastun

Film opowiada historię Tony’ego (Viggo Mortensen), który zatrudnia się jako szofer nieco ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya (Mahershala Ali). Tony potrzebuje pieniędzy i w swojej nowej pracy widzi szansę na szybkie zgarnięcie dużej gotówki. Panowie wyruszają w kilkutygodniowe tournee na południe Stanów Zjednoczonych. Chociaż różni ich wszystko – poziom wykształcenia, zarobki i sposób bycia, to zaczynają zauważać, że w gruncie rzeczy są do siebie podobni. Ich wspólna podróż da początek prawdziwej przyjaźni. Premiera filmu w polskich kinach odbędzie się 8 lutego. Poniżej zamieszczamy zwiastun filmu.

 
Więcej o: