Oscary 2019. "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" - o tym jak Afroamerykanin i Żyd rozpracowali Ku Klux Klan

24 lutego poznamy laureatów nagród Akademii Filmowej 2019. Wśród nominowanych do Oscarów 2019 w kategorii najlepszy film znalazła się produkcja "Czarne bractwo. BlacKkKlansman".

"Czarne bractwo. BlacKkKlansman" to kryminał, którego reżyserem jest Spike Lee. Film opowiada historię dwóch policjantów-detektywów, którzy próbują przeniknąć do Ku Klux Klanu.

Oscary 2019 – nominacje dla filmu "Czarne bractwo. BlacKkKlansman"

Film otrzymał sześć nominacji do Oscarów 2019 w kategoriach dla najlepszego filmu, reżysera i aktora drugoplanowego. Produkcja ma także szansę na statuetkę za montaż, muzykę oryginalną oraz scenariusz adaptowany. "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" do tej pory otrzymało nagrodę Grand Prix Festiwalu w Cannes oraz nagrodę Satelity za najlepszy film niezależny.

"Czarne bractwo. BlacKkKlansman" – fabuła, aktorzy, zwiastun

Ron Stallworth (w tej roli John David Washington) zaczyna pracę w policji na początku lat siedemdziesiątych. Jest pierwszym czarnoskórym detektywem w Departamencie Policji w Colorado Springs. Chcąc zaistnieć i wyrobić sobie nazwisko w nowym środowisku decyduje się na odważną misję – zaczyna infiltrację Ku Klux Klanu. Ze względu na kolor skóry nie może uczestniczyć w naradach organizacji, dlatego rozpoczyna współpracę z Flipem Zimmermanem (Adam Driver), który kierując się jego wskazówkami przenika do struktur Ku Klux Klanu. Udaje im się to akurat wtedy, gdy układ planuje dokonanie zamachu. Czy policjantom uda się pokrzyżować ich plany? Od września film można oglądać w polskich kinach. Poniżej zamieszczamy zwiastun filmu.

 
Więcej o: