Kanada: wygraj dom nad malowniczym jeziorem za 72 zł. Niezwykły pomysł

Chciałbyś mieszkać w Kanadzie i z okna swojej sypialni oglądać pobliskie jezioro i pływające w nim gęsi, zdobywając dom za równowartość 72 złotych? Twoje marzenie może się spełnić.

Jedna z mieszkanek wsi Millarville, w stanie Alberta w Kanadzie postanowiła zorganizować niezwykły konkurs, w którym można wygrać jej wspaniały, piętrowy dom nieopodal jeziora. Jak można go zdobyć?

Niezwykły konkurs. Wygraj dom w Kanadzie, pisząc list.

Jak czytamy na stronie "Write a Letter, Win a Home", każdy z uczestników konkursu musi wpłacić na konto właścicielki 25 dolarów kanadyjskich (około 72 zł) i napisać krótki tekst (maksymalnie 350 słów), w którym wyjaśni, w jaki sposób wygrana tego konkursu zmieniłaby jego życie. Istnieje jednak pewien haczyk.

Organizatorka konkursu zaznaczyła, że odda swój dom w ręce zwycięzcy tylko w sytuacji, gdy wszystkie wpłaty konkursowiczów dadzą w sumie 1,7 miliona dolarów kanadyjskich (około 4,9 mln złotych) - na tyle oszacowała jego wartość. Jeżeli ilość wpłat będzie niewystarczająca, organizatorka konkursu zwróci wpłaty, których dokonali uczestnicy konkursu za pomocą poczty lub e-przelewu.

Organizatorka konkursu podkreśla, że kocha swój dom, jednak musi oddać go w inne ręce ze względu na pogarszający się stan jej zdrowia, który uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie w piętrowym budynku. 

Więcej o: