Produkcje Disneya znikną z Netflixa - Disney stworzy własny serwis udostępniający seriale

150 milionów dolarów - tyle straci koncern Disneya na wycofaniu wszystkich swoich produkcji z platformy Netflix. Disney planuje uruchomić własny serwis streamingu wideo, na którym będą udostępniać wyprodukowane przez siebie produkcje.

Pięć tysięcy godzin seriali, filmów i programów wyprodukowanych przez Disney ma pojawić się na ich własnym serwisie VoD Disney+, który ma wystartować już w 2019 roku. Netflix straci więc m.in. produkcje oparte na świecie Marvela oraz Gwiezdnych Wojen – licencje Marvel Cinematic Universe, która umożliwiła Netflixowi produkcje filmów z udziałem Iron Mana czy Kapitana Ameryki wygasną wraz z umową z Disneyem. Z kolei Disney musi się wiązać ze stratą 150 milionów dolarów, za wycofanie się z popularnego serwisu.

Disney+ będzie nową, dobrą zmianą w Disney?

Zgodnie z zapowiedziami szefa Disneya Boba Igera, platforma VoD ma zostać podzielona na kilka segmentów tematycznych. Na Disney+ będziemy mogli oglądać produkcje skategoryzowane na: Disney, Gwiezdne Wojny, Marvel, National Geographic i Pixar. Użytkownicy będą musieli wykupić dostęp do wybranej sekcji lub do całej platformy. Chociaż oficjalne kwoty nie zostały jeszcze podane, to prawdopodobnie cena abonamentu będzie niższa od kwoty za korzystanie z serwisu Netflix. Działania Disneya związane są z zanotowanym przez koncern spadkiem oglądalności ich produkcji w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: