Walentynki 2019. W Gorzowie Wielkopolskim zatańczą przeciwko przemocy

Szukasz nietypowego sposobu na to, aby spędzić Walentynki? Wybierz się do Gorzowa Wielkopolskiego i zatańcz w obronie praw kobiet w ramach corocznej akcji Nazywam się Miliard.

Nazywam się Miliard (en. One Billion Rising) to ogólnoświatowa kampania społeczna przeciwko przemocy wobec kobiet. Zapoczątkowana została już 8 lat temu, bo w 2011 roku, przez Eve Ensler, amerykańską dramatopisarkę i aktywistkę ruchu feministycznego. Najważniejszym elementem tej akcji jest wspólny taniec. Idea za tym stojąca mówi, że w tańcu kobieta ma pełną władzę nad swoim ciałem.

Nazywam się Milliard w Gorzowie Wielkopolskim. Zatańcz w Walentynki!

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, akcja Nazywam się Miliard odbędzie się także w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorzy zapraszają do wspólnego tańca przy Fontannie Pauckscha w Walentynki o godzinie 16:00.

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem.To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne

- piszą organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczna akcja One Billion Rising Poland została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Więcej o: