Bez czego są panienki saute? Znamy odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

W poniedziałkowym odcinku Milionerów padło pytanie o bez czego są panienki saute? Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu?

Uczestnik Milionerów musiał zmierzyć się z pytaniem za 20 tysięcy złotych. Pytanie dotyczyło słowa "saute", które może być wykorzystane dosłownie oraz metaforycznie.

Mięso saute jest bez panierki, a bez czego są panienki saute?

A. Bez bielizny

B. Bez makijażu

C. Bez płaszcza

D. Bez wykształcenia

Mięso saute jest bez panierki, a bez czego są panienki saute? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Uczestnik miał problem z pytaniem, ponieważ nie wiedział, czy słowo użyte zostało w bardziej potocznym znaczeniu. Zdecydował się więc skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, jakim było pół na pół. Komputer odrzucił dwie błędne odpowiedzi: A i C. Pozostawione odpowiedzi - bez makijażu i bez wykształcenia nie pomogły mu w podjęciu decyzji. Uczestnik skorzystał więc z kolejnego koła i zapytał publiczność o zdanie. Zdecydowana większość osób (aż 72 procent) wskazało odpowiedź B. Bez makijażu, co okazało się prawidłowym wskazaniem.

Podstawowe znaczenie saute odnosi się do sposobu przyrządzania potraw - mięs i ryb, które smażone są na małej ilości tłuszczu i bez panierki. W znaczeniu metaforycznym oznacza kobietę "bez makijażu".

Więcej o: