Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku... Co choremu kotkowi przepisał lekarz? Poznaj odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

W ostatnim odcinku "Milionerów" padło pytanie o popularny wierszyk dla dzieci. Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku... Co choremu kotkowi przepisał lekarz? Jakiej odpowiedzi udzielił uczestnik programu?

Uczestnik Milionerów usłyszał pytanie za kwotę gwarantowaną 40 tysięcy złotych. Pytanie dotyczyło wiersza Stanisława Jachowicza "Chory kotek".

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, i przyszedł pan doktor...”, postawił diagnozę i co zaordynował oprócz restrykcyjnej diety?

A. lewatywę

B. węgiel leczniczy

C. czarne jagody

D. pijawki

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku, i przyszedł pan doktor...”, postawił diagnozę i co zaordynował oprócz restrykcyjnej diety? Odpowiedź na pytanie z Milionerów.

Uczestnik nie pamiętał jak kończył się wierszyk dla dzieci. Mężczyzna wykluczył wstępnie odpowiedzi B i C, nie był przekonany do odpowiedzi A, ponieważ pamiętał, że w dawnych czasach, to właśnie pijawki stanowiły lek na wszystkie choroby. Postanowił jednak skorzystać z ostatniego koła ratunkowego i zadzwonił do przyjaciela. Ten poradził mu zaznaczyć odpowiedź A - lewatywę. Poprawną odpowiedzią były jednak pijawki.

Pytanie zostało zaczerpnięte z wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. Kotek cierpiał na bóle brzucha, ponieważ z łakomstwa zjadł jedzenie przeznaczone dla ludzi.

Więcej o: