Nieoficjalnie: Trzydniowa żałoba narodowa po Janie Olszewskim

Z nieoficjalnych informacji podanych przez Polsat News wynika, że po śmierci Jana Olszewskiego, byłego premiera w latach 1991-1992, w Polsce odbędzie się trzydniowa żałoba narodowa.

Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez Polsat News, żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego ma rozpocząć się w czwartek o godz. 12:00, a zakończyć w sobotę o godz. 18:00.

Pogrzeb Jana Olszewskiego ma odbyć się w sobotę

Z informacji podanych przez stację Polsat wynika, że decyzję o żałobie narodowej podjął już prezydent Andrzej Duda. Teraz czeka ona na kontrasygnatę premiera Mateusz Morawieckiego.

Kornel Morawiecki powiedział z kolei na antenie Polskiego Radia, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, o czym poinformowała go żona zmarłego. Zgodnie z  wypowiedzią szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, pogrzeb byłego premiera będzie miał charakter państwowy.

Księga kondolencyjna wystawiona po śmierci Jana Olszewskiego

Po śmierci Jana Olszewskiego w Kancelarii Premiera w Alejach Ujazdowskich w Warszawie została wystawiona księga kondolencyjna, w której będzie można się wpisywać aż do dnia pogrzebu. Osoby, które chcą się wpisać, mogą to zrobić codziennie w godzinach 9:00-19:00. Księga kondolencyjna znajduje się w holu Kancelarii Premiera, tuż za głównym wejściem do budynku.

Więcej o:
Komentarze (3)
Nieoficjalnie: Trzydniowa żałoba narodowa po Janie Olszewskim
Zaloguj się
 • gargameli100

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba kogoś pogięło. Rozumiem pogrzeb państwowy. Najśmieszniejsze że żałobę ogłaszają ci co Go nie szanowali za życia

 • dupajasi0

  Oceniono 1 raz 1

  A nie można by tej żałoby ustawić między 28 lutego a 1 marca? To też 3 dni. ;-)

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  to jakaś panstwowa paranoja !!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX