Walentynki 2019 - na co warto wybrać się do kina?

Walentynki już niedługo dlatego warto pomyśleć o tym, jak spędzimy ten dzień. Na jakie filmy warto wybrać się w ten dzień do kina?

Jedną z opcji spędzenia miłego wieczoru walentynkowego jest wyjście do kina. Z okazji zbliżającego się święta przygotowaliśmy listę filmów, które aktualnie wyświetlane są w kinach w całej Polsce.

Zimna wojna

Polski film z szansą na statuetkę Oscara opowiada historię artystów Zuli (Joanna Kulig) i Wiktora (Tomasz Kot), którzy zakochują się w sobie w czasach powojennej Polski, które nie sprzyjały miłości. Bohaterowie nie potrafią bez siebie żyć, ale ich związek też nie należy do najłatwiejszych. Czy kryzys wartości jaki dotknął Europę może wpłynąć na uczucie dwójki ludzi? Czy Zula i Wiktor będą musieli poświęcić swoją karierę, żeby stworzyć rodzinę?

 

Wszyscy wiedzą

"Wszyscy wiedzą" to film, który premierę będzie miał dopiero w marcu, jednak niektóre kina zdecydowały się na przedpremierowe pokazy w Walentynki. Film opowiada historię Laury (Penelope Cruz), która wraz z dwójką dzieci wraca do rodzinnego miasteczka na ślub siostry. Podczas wesela spotyka Paco (Javier Bardem), który był jej pierwszą miłością. Wesele musi zostać przerwane ponieważ Irene, córka Laury, zostaje porwana. Podczas poszukiwań na jaw wychodzą tajemnice rodziny Laury, a jednym z podejrzanych staje się Paco.

 

Planeta Singli 3

Seria filmów rozpoczęła się od historii Ani (Agnieszka Więdłocha), która rozpoczyna współpracę z Tomkiem (Maciej Stuhr) i razem tworzą program telewizyjny, który ma demaskować prawdziwe oblicze internetowych randek. W trzeciej części Ania i Tomek są już parą, która planuje wesele na wsi u rodziny mężczyzny. Jak to bywa w przypadku dużych spotkań rodzinnych - nie wszystko idzie po myśli państwa młodych. Czy liberalni goście z Warszawy dogadają się z konserwatywnymi mieszkańcami wsi? I czy rodzinne problemy nie zepsują ślubu Ani i Tomka? 

 

Narodziny gwiazdy

Warto wybrać ten film nie tylko ze względu na wątek miłosny, ale też muzykę i dobrą grę aktorką. Gwiazdor muzyki country Jackson Maine (Bradley Cooper) zmaga się z zastojem kariery. Niebawem poznaje utalentowaną piosenkarkę Ally (Lady Gaga). Stają się zgranym duetem zarówno na scenie, jak i poza nią. Jackson stara się przekonać Ally do wyjścia z cienia i rozpoczęcia kariery muzycznej. Sława dziewczyny zaczyna przyćmiewać dokonania muzyka, któremu ciężko pogodzić się, że został zepchnięty na boczny tor.

 
Więcej o: