Ustawka 14-latek w Jeleniej Górze. Dwie dziewczyny walczyły na gołe pięści

Brutalna bójka dwóch uczennic, z której nagranie udostępniono w internecie, wstrząsnęła mieszkańcami Jeleniej Góry. Radna miasta apeluje o to, aby reagować i nie być obojętnym na agresję.

Do tzw. ustawki między dwoma uczennicami jednej z jeleniogórskich szkół doszło prawdopodobnie w zeszłą środę około godziny 16:00. Dwie dziewczyny walczyły ze sobą w tunelu niedaleko galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze.

Ustawka 14-latek w Jeleniej Górze. Jedna z dziewczyn trafiła do szpitala

Na filmie, który trafił do internetu, widać, że dwie dziewczyny biją się na gołe pięści. Otacza je krąg rówieśników, którzy im kibicują i nagrywają ustawkę telefonami komórkowymi. Jedna z 14-latek biorących udział w ustawce trafiła do szpitala. Jej matka poinformowała o zdarzeniu policję.

Z informacji, jakie przekazała mediom policja, wynika, że ustawka została zorganizowana za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Na początku miała być to forma zabawy. Jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 

Bójka uczennic jeleniogórskiej szkoły. Radna miasta apeluje

Sprawa bijących się nastolatek poruszyła wiele osób, w tym także Beatę Wójtowicz, radną miasta Jelenia Góra. "Dzieciaki z podstawówki... Lat 14 tak spędzają wolny czas, robiąc ustawki żeby publika mogła podziwiać jak się biją. (...) Wśród nich mogą być nasze dzieci, naszych znajomych, rodziny. Czy musi dojść do tragedii żeby zacząć reagować? Nie bądźmy obojętni! Tak się rodzi nienawiść! Milczenie oznacza obojętność" - napisała na Facebooku. Radna Jeleniej Góry zaznaczyła także, że w przejściu podziemnym przy galerii Nowy Rynek musi zostać zainstalowany monitoring. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Ustawka 14-latek w Jeleniej Górze. Dwie dziewczyny walczyły na gołe pięści
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 5 razy 3

  czy obie dziewczyny trafią do więzienia? przecież takich kar żądają co poniektórzy za uderzenie a nawet klaps. Tu mieliśmy do czynienia nie ze zwykłymi klapsami.

 • menel13

  0

  Walcząc na gołe pięści można bardzo poważnie uszkodzić sobie dłonie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy -2

  Chcącemu krzywda się nie dzieje.
  Nie należy na siłę ludziom ustawić życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX