"The Voice Kids 2" - czy Ania Dąbrowska z drużyny Cleo wygra program?

"The Voice Kids 2" to kolejna edycja programu muzycznego TVP skierowanego dla dzieci. W tym sezonie dzieci śpiewają pod wodzą Cleo, Tomsona i Barona oraz Dawida Kwiatkowskiego.

Jedna z uczestniczek - Ania Dąbrowska, typowana jest na główną kandydatkę do zwycięstwa. 13-letnia dziewczynka z drużyny Cleo po etapie bitew awansowała do finałowej dziewiątki programu. Ania wraz z dwiema innymi uczestniczkami zaśpiewała piosenkę Whitney Houston "I wanna dance with somebody".

"The Voice Kids 2" - występ Ani Dąbrowskiej

Po wykonaniu utworu jurorzy byli pod wrażeniem talentu młodej piosenkarki. Dawid Kwiatkowski wskazał, że to właśnie Ania wygrała tę bitwę. Cleo postanowiła, że będzie kierować się głosem serca: "Jest wśród was osoba, która ma w sobie tyle uśmiechu i optymizmu, że mogłaby wykładać to na uniwersytecie, a takich osób nam trzeba na scenie. Wybieram Anię Dąbrowską".

W dalszej części odcinka Celo musiała wybrać trzech finalistów z wcześniej wybranych uczestników. Dzieci wykonywały utwory, które zaprezentowały jurorom podczas castingów do programu. Ania zaśpiewała piosenkę Christiny Aguilery "Hurt" i dostała się do ścisłego finału "The Voice Kids 2".

13-latka pochodzi z podkarpackiej miejscowości Wesoła koło Dynowa. Dziewczynka choruje na mukowiscydozę, jednak nie chce by schorzenie decydowało o jej karierze muzycznej. Ania występowała już wcześniej na scenie – podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki 2015 zaśpiewała z Grzegorzem Hyżym jego utwór "Na chwilę".

Więcej o: