Robert Lewandowski i Donatan zaprezentowali pierwszy wspólny utwór - piosenka "Mansa Musa" [wideo]

O współpracy muzycznej Roberta Lewandowskiego i Donatana mówi się od dawna. Dziś możemy zobaczyć efekty ich kooperacji - zobacz singiel "Mansa Musa"!

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski lubi angażować się w pozasportowe projekty. W 2017 roku piłkarz i producent Donatan ogłosili, że rozpoczynają muzyczną współpracę. W projekt nazwany „Stamina” ma włączyć się kilku wykonawców z polskiej sceny muzycznej. Zwieńczeniem ich kooperacji ma być płyta!

 "Mansa Musa" - pierwszy utwór produkcji Roberta Lewandowskiego i Donatana 

Robert Lewandowski jest producentem wykonawczym projektu, natomiast oprawa muzyczna spoczywa na inwencji Donatana. Piłkarz razem z Donatanem zajmuje się doborem artystów, selekcją muzyczną i produkcją teledysków. Dziś został zaprezentowany pierwszy singiel wyprodukowany przez piłkarza i muzyka.

 

Tytuł „Mansa Musa” nawiązuje do króla, który w latach 1313-1337 rządził Imperium Mali i przez The Independent został uznany za najbogatszego człowieka wszech czasów (szacuje się, że jego fortuna byłaby warta dziś 400 mld dolarów!). Teledysk nakręcony został na zamku Książ oraz w jego podziemiach. Piosenkę zaśpiewali raperzy Gural, Sitek i ReTo. Sam Robert Lewandowski i Donatan pojawiają się tylko na samym początku utworu.

Więcej o: